Депутата обласної ради виключили з фракції “Самопоміч” через Росію

Скандал на сесії облради. Депутати фракції «Самопоміч» вирішили неприйнятною позицію одного із своїх членів та виключили його із фракції. Про це пише slovo.te.ua.

Стосується це депутата Романа Василіцького, який не захотів голосувати за недопущення торгівлі з країною-агремором Росією. Зокрема, йдеться про те, монобільшість партії «Слуга народу» у Верховній Раді 18.09.2019 року внесла правки до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії», який дозволив закуповувати українським споживачам імпортну електроенергію за двосторонніми договорами.

Голова обласної ради Віктор Овчарук кілька разів ставив звернення до вищого керівництва країни про припинення торгівлі з окупантом, утім жодного разу депутати не дійшли згоди й не підтримали це звернення.

Натомість, депутат від «Самопомочі» Роман Василіцький зазначив, що вважає дане питання лобіюванням інтересів якоїсь енергетичної компанії, яка продає електроенергію населенню України по завищених цінах і боїться конкуренції зі сторони іншого постачальника.

«Тоді я пропоную і газ кувати в Саудівської Аравії, він там набагато дорожчий. Чому ми купляємо в країни-агресора? Чому ми купляємо вугілля, яке ми добре знаємо на Донбасі, але йде просто через територію України і п’ять років до цього ми це все робили, а тепер якісь подвійні стандарти. Давайте перейдемо на вугілля. В нас є газ свого видобутку. Чому не збільшувати газ свого видобутку, а купляти в Росії? Хтось боїться конкуренції і не хоче знижувати ціни. В нас монополіст в країні по електроенергії. Такого нема в світі», – висловився він.

Ці слова обурили колег з інших фракцій. Не погодилися з ним депутати від «Свободи». Приміром, Олег Сиротюк сказав:

«Якщо фракція «Самопоміч» стала на захист російського бізнесу, то перейменуйтеся у фракцію «Слуги народу» в обласній раді і тоді буде зрозуміла ваша риторика і ваші позиції».

Реакція від депутатів із фракції «Самопоміч» не забарилася. Віталій Фидрин із трибуни зробив офіційну заяву.

«Я нагадаю, що ми ті, хто стояли на коліях Донбасу і не просто тут голосували за блокаду торгівлі з окупантами, а безпосередньо були там. Для нашої фракції є речі святі. Торгівля з ворогом в час війни є неприпустимою. Позиція Романа Василіцького є неприпустимою по відношенню до позиції і фракції, і партії об’єднання «Самопоміч». Голосуванням фракція вирішила виключити Романа Василіцького з фракції», – наголосив він.

Нагадаємо, на сесії облради були також жителі громад. Вони виступають проти перспективного плану, який пропонує ОДА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *