Депутати «Європейської Солідарності» в Тернопільській облраді проти реалізації «Формули Штайнмаєра»

2 жовтня, сесія обласної ради прийняла звернення до керівництва держави та органів місцевого самоврядування України щодо неприйняття нової редакції закону України про особливий статус Донбасу, так званої «Формули Штайнмаєра». Фракція «Європейська солідарність» спільно з іншими фракціями підтримала звернення. Депутати проголосували одноголосно.

«Ми, депутати Тернопільської обласної ради, рішуче заперечуємо спроби через реалізацію так званої «формули Штайнмаєра» розміняти перспективи Української державності на примарний мир ціною приниження країною-агресором, що знову зробить Україну частиною Росії. Закликаємо органи місцевого самоврядування Тернопільської області висловлювати свої протести проти початку капітуляції. Підтверджуємо готовність Тернопільської обласної ради та звертаємось до Асоціації міст України з пропозицією провести позачергові сесії на Майдані Незалежності або під стінами Верховної Ради України», – йдеться у документі.

«Коли ми говоримо про «формулу Штайнмаєра», ми говоримо про формулу Путіна. Тому що будь-які кроки реінтеграції Донбасу без виведення російських військ з території окупованої Донецької та Луганської областей, є беззмістовним, тим більше відведення українських військ із зони розмежування, враховуючи, що це українська земля», – на цьому наголошує голова фракції «Європейська солідарність» у Тернопільській обласній раді Степан Барна.

«У 2015 році Тернопільська область між Попасною і Золотим збудувала 17 з половиною кілометрів фортифікаційних споруд на першій лінії оборони. Сьогодні, за підсумками відведення військ, ми залишаємо цю лінію розмежування і заганяємо наших хлопців в поле. Це може призвести до неповноправних втрат для української армії, у випадку подальшої ескалації ситуації на сході нашої держави. Проведення виборів в окупованому Донбасі, де присутні російські війська, а також сепаратистські, терористичні організації, є неприпустимим. Тому ми сьогодні наполягаємо, щоб влада донесла до суспільства реальні кроки, які стоять за формулою Штайнмаєра-Путіна. Ми хочемо почути, яка ціна цих домовленостей».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *