Депутати Тернопільської обласної ради закликали керівництво держави не ігнорувати статус державної мови

З ініціативи депутата Любомира Білика розглянуто звернення щодо недопущення ігнорування статусу державної мови та використання її у своїй публічній діяльності. Сесія затвердила текст документу та вирішила надіслати його до Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, голови Верховної Ради України Андрія Парубія, голів фракцій Верховної Ради України.

У тексті йдеться: «…ми, депутати Тернопільської обласної ради, звертаємося до Президента України Володимира Зеленського з вимогою припинити ігнорувати статус державної мови та дотримуватися  Конституції України, положення частини першої статті 10 якої визначає державною мовою в Україні українську мову».

Також депутати обласної ради обговорили питання «Про інформацію Тернопільської обласної державної адміністрації про виконання рішення Тернопільської обласної ради від 06 листопада 2018 року № 1171 «Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту  на території Тернопільської області» та прийняли відповідне рішення щодо моніторингу окресленої ситуації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *