Депутати Тернопільської облради від Європейської солідарності проти продажу землі

Представники партії «Європейська солідарність» завжди підтримували рішення про мораторій на продаж землі. Адже це в сьогоднішніх умовах неможливо.

Наша країна не готова до ринку землі ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі, вважають депутати Тернопільської обласної ради від ЄС. Саме тому, вони підготували відповідне звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова та Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Сподіваються, що їхню ініціативу підтримають їх колеги з інших фракцій на сесії Тернопільської обласної ради, що відбудеться 17 вересня.

«Враховуючи те, що земля є стратегічним ресурсом та власністю народу, влада, перед впровадженням ринку землі, має почути думку громадян України. Адже, за даними різних соціологічних досліджень, від 70% до 80% селян виступають проти вільного продажу землі. Вважаємо, що прийняття проекту Закону України «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» без оцінки українського народу є обкраданням власної країни та злочином проти її громадян», – йдеться у тексті звернення.

Власне, депутати від фракції «Європейська солідарність» в обласній раді вважають, що держава має дбати про розвиток сільського господарства, основа якого малі та середні фермерські господарства, а не лобіювати меркантильні інтереси земельних латифундистів.

Водночас, ключовим у питанні відкритті ринку землі є те, що громадяни України уже не зможуть скористатися своїм правом на отримання земельної ділянки, яке, до слова, передбачене Земельним кодексом України (ст. 121). Крім того, не зможуть реалізувати своє право на отримання земельних ділянок, й учасники АТО та ООС.

Тому, наголошують депутати у своєму зверненні до владної верхівки нашої держави: «Вам як керівництву держави належить зробити свій вибір між поспішним відкриттям ринку земель сільськогосподарського призначення і комплексною земельною реформою. Ми обираємо друге – грунтовну реформу!».

Чи вистачить депутатам солідарності у цьому питання та чи підтримають звернення на сесії облради, – побачимо завтра.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *