«Держбюджет на 2020 рік – це бюджет невиконаних обіцянок» – Віктор Шумада

«Державний бюджет на 2020 рік можна охарактеризувати одним реченням – це бюджет невиконаних обіцянок. Крім цього, він завдає суттєвого удару по децентралізації», – на цьому наголошує голова Тернопільської міської організації партії «Європейська солідарність» Віктор Шумада.

За словами Віктора Шумади, у державному бюджеті на наступний рік не передбачено обіцяного економічного зростання.

– У цьому бюджеті ми не бачимо підвищення пенсій, підвищення заробітних плат вчителям. Тобто не бачимо виконання тих обіцянок, з якими на вибори йшла команда Зеленського. Ще на початку 2019 року під час президентства Петра Порошенка виплачувалася індексація, матеріальні допомоги, також було ініційовано 13-ту пенсію. Сьогодні ця ініціатива новою владою скасована.

Віктор Шумада також наголошує, що заява прем’єра Гончарука про 40% зростання протягом 5 років виявились казкою. Замість 8% зростання за рік, уряд планує наростити економіку в наступному році лише на 3,7%.

– Окрім цього, уряд зменшив розмір субсидій. Були обіцянки знизити тарифи на ЖКГ. Натомість маємо таку картину: тарифи на компослуги зростають, а на відшкодування субсидій у бюджет уряд Гончарука закладає не 55 млрд гривень як минулого року, а на 7 млрд грн. менше. Виникає питання, хіба людям вже не потрібні субсидії?!
Як наголошує Віктор Шумада, державний бюджет на 2020 рік також завдає суттєвого удару по децентралізації.

– За нашими підрахунками, місцеве самоврядування на наступний рік недоотримає майже 150 млрд грн. Якщо упродовж попередніх років місцеві бюджети щороку збільшувалися, зараз бачимо, що уряд скорочує фінансування. Цього року намагалися вилучити в місцевих органів самоврядування податок на акциз з реалізації палива, а це 75 мільйонів гривень у розрізі Тернополя. Потужними зусиллями мерів міст, органів місцевого самоврядування цей податок нам вдалося зберегти. А дії уряду викликають занепокоєння, адже ведеться вже
політика не децентралізації, а централізації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *