Гриби і небезпека радіації

Зараз на вулиці осінь – грибна пора. Але не потрібно забувати, що дари лісу, особливо гриби, найчастіше бувають джерелом радіації. І навіть у процесі їх консервування кількість радіонуклідів не зменшується, а при сушінні навіть збільшується. Щоб убезпечити себе і своїх близьких від отруєння і небезпеки захворіти, отримавши підвищену дозу опромінення, слід знати, що в них більшою мірою накопичують небезпечний радіоактивний елемент цезій-137, який руйнує печінку і мозок людини.

Крім того, що гриби є досить важкою їжею для організму, вони мають здатність накопичувати різні шкідливі хімічні речовини, включаючи важкі метали, і, відповідно, радіонукліди цезію-137 та стронцію-90. Тому дикорослі гриби варто виключити з раціону харчування вагітним, матерям, що годують та дітям. Варто також пам’ятати, що неїстівні, отрутні гриби несуть смертельну небезпеку для людини.

Різні гриби мають різну здатність накопичувати радіонукліди, а саме найнебезпечніші – польський гриб, зеленушки, сироїжки, грузді, маслюки; менш небезпечні – лисички, білі гриби, підберезники й красноголовці; найменшу небезпеку становлять спеціально вирощені опеньки. Це варто враховувати при зборі грибів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *