Грип забрав життя краянки

На Тернопільщині загострюється ситуація із захворюваністю населення на грип та ГРВІ. Днями зафіксовано ще один випадок смерті хворого від грипу.

Про це повідомила лікар-епідеміолог Світлана Маціпура. За її словами, лише минулого тижня в області на на ГРВІ та грип захворіло  7,5 тисяч людей, більшість з яких — школярі.

— За останній тиждень кількість захворілих зросла у порівнянні з попереднім тижнем поточного року на 12,8% (7418 випадків проти 6575). Питома вага дітей до 18 років серед хворих склала 62,7%, школярів – 61% від усіх захворілих дітей, — розповідає медик.

Згідно офіційних цифр, за тиждень було госпіталізовано 354 особи, із них 223 дитини (63%). Кількість госпіталізованих зросла на 5,4%, кількість госпіталізованих дітей – на 13,2%.

— З початку епідсезону зареєстровано 4 летальних випадки від грипу, лабораторно підтверджені – грип А. У вірусологічній лабораторії обстежено 58 хворих, відповідно у 32 (55,2%) виявлено фрагменти РНК вірусу грипу А, з них в 4 – ідентифікованого як А(Н1), в 1 хворого – фрагменти ДНК аденовірусу, в 1 – фрагменти РНК парагрипу 1 типу, — зазначила Світлана Маціпура.

До слова, більшість шкіл у всіх областях України пішли на карантин через збільшення випадків захворювання на грип та ГРВІ. Так для прикладу, у Тернопільській міській територіальній громаді показник захворюваності на грип та ГРВІ за 5 тиждень склав 805,1 випадків на 100 тисяч населення.

“За п’ятий тиждень захворіло 1262 дітей віком до 18 років. Серед дітей шкільного віку відмічається ріст захворюваності на 9.4%. Навчання призупинено в дев’яти классах”, — зазначають у міськраді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *