Як перейти з централізованого на індивідуальне опалення?

17 вересня 2019 року набув чинності наказ Мінрегіону від 26.07.2019 № 169 «Про затвердження Порядку відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води». Проект наказу надійшов на офіційне погодження до Асоціації міст України та за результатами ґрунтовного аналізу документу був погоджений.
Порядок, розроблений на виконання вимог пункту 6 частини другої статті 4 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», визначає процедуру відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків (далі – споживачі) від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води.
Відповідно до Порядку, орган місцевого самоврядування створює своїм рішенням та затверджує склад постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води. Рішення щодо відключення власників (співвласників) будівель, у тому числі житлових будинків, від ЦО та/або ГВП приймається органом місцевого самоврядування відповідно до законодавства за письмовою заявою власника (співвласників) такої будівлі, в тому числі житлового будинку, з урахуванням рішення Комісії.
Акцентуємо увагу на тому, що Порядок (дублюючи положення Закону України «Про житлово-комунальні послуги»), передбачає, що таке відключення можливе лише у тому разі, якщо на день набрання чинності Законом України «Про житлово-комунальні послуги»  не менше як половина квартир та нежитлових приміщень цього будинку відокремлена (відключена) від систем централізованого опалення та постачання гарячої води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *