«Коли українці вважають, що кримські татари – це герої України, для мене – це велика честь» – Ахтем Чийгоз

«Для Росії успішна Україна – це загроза, яка розвалить її дуже швидко. Тому будь-який національний рух в нашій країні – це велика небезпека для Росії і вона буде боротись безжалісно». Про це народний депутат України від фракції «Європейська солідарність», заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, політичний в’язень Кремля Ахтем Чийгоз зазначив під час зустрічі із учнями Тернопільської школи-ліцею №6 ім. Н. Яремчука.

«Коли мене окупанти заарештували у 2015 році і посадили у в’язницю, починаючи із 20 грудня ввели для мене карантин і 9 місяців я нікого не бачив, сидів наодинці. Це цілеспрямовано робилося для того, щоб я руки наклав або з розуму зійшов. Такі були їхні методи боротьби зі мною. І 15 січня, коли мене на суд випроваджували, один із поліцейських, який підтримував окупантів, іронічно сказав мені: «Що там, тебе в Україні героєм зробили?» А я відповів: «Коли українці вважають, що кримські татари – це Герої України, для мене – це велика честь».

Ахтем Чийгоз також наголосив, що треба боротися за збереження таких фундаментальних цінностей нації, як мова, територіальна цілісність і суверенітет, Томос.

«Томос – це духовна незалежність. Коли Україна має незалежну церкву, це її самостійність. Тому ми, кримські татари, вітали всю Україну з отриманням Томосу. Сьогодні бачимо, як ці цінності нівелюються і це недопустимо».

«Щоб перемогти ворога, треба в першу чергу визнати його ворогом. Коли я повернувся після депортації, я хотів жити в Криму, але мені сказали, що треба було подякувати Путіну за звільнення. Такою була умова мого повернення в Крим. Я категорично відмовився. Для нас є різниця і цю різницю треба відстоювати».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *