Лісівники Тернопільщини звернулися до керівництва області та громадськості, щодо ситуації , яка складається в лісовому господарстві, через зловживання керівника Тернопільського обласного управління Яремка О.П.

Голові Державного агентства лісового
та мисливського господарства
Заблоцькому А. В.
Голові Тернопільської ОДА
Голові Тернопільської обласної ради
Народним депутатам України

Шановні  високопосадовці та громадськість Тернопільщини ! До Вас  звертаються   лісівники  Тернопільщини, щоб розповісти про надскладну  ситуацію, що склалася на підприємствах лісового господарства, які координуються Тернопільським обласним управлінням  лісового та  мисливського  господарства , керівником  якого є Яремко О.П.  Цей   керівник  вже  більше 15 років працює на керівних  посадах  в Тернопільському  обласному  управлінні, але так, і не зрозумів суті  ведення  лісового господарства, однак  добре навчився, як  використовуючи  своє  службове  становище , будувати схеми  по витягуванню  коштів з підконтрольних  йому  підприємств так і  з споживачів деревини.  На кожному  з підконтрольних  йому  підприємств є призначені з його погодження керівники з тривалістю контракту один  рік. Пропонуючи  цю роботу  Яремко О.П.  обіцяє  хорошу  співпрацю  та  взаєморозуміння, але з перших  місяців роботи  керівник  відчуває себе в ролі «цапа відбувайла», адже всі рішення,  кому  продавати деревину,  в яких об’ємах, по яких цінах  приймає начальник управління  одноосібно. Для  чіткого контролю  за  відвантаженням деревини  на електронні адреси скидаються  плани, але без підпису спеціалістів управління, директор лісгоспу зобов’язаний  підписати  цей  план і повернути їх в управління  і приступати  до виконання. За невиконання цих «планів»  шантажує  керівників, що притягне до дисциплінарної  відповідальності та призупиненню контракту. Продаж  деревини  через  Агропромислову  біржу дає  додатково  йому  збагачуватись. На основні  торги  виставляється  не  весь об’єм деревини. План по використанню лісосировинних  ресурсів треба  погоджувати  з  Яремком  обов’язково.  Виставляється на основний аукціон мала кількість лотів з цінними сортиментами деревини, штучно створюючи їх дефіцит і відповідно збільшується ціна.  Для  клієнтів, які вигідні йому (тому, що приходять з відкатами)  проводять  додаткові  спеціальні аукціони, де визначені  переможці  в  ручному  режимі, тому ці фірми не мають проблем, ні  з цінами, ні з об’ємом  закупівлі.

До травня 2018 року здійснювався  експорт деревини до країн  Європи. Сировина  продавалася  фірмам  прокладкам між  великими  деревообробними споживачами  Румунії, Словаччини, Польщі. Ці фірми «щедро» повертали  винагороду  за відвантажену продукцію Яремкові О.П. та його  покровителям.  Щомісяця  він отримував відкати в розмірі  від 3 до 5 €  за  м³, що давало збагачуватись  в сумі від 5000 до 10000 €  в місяць. Після закриття експорту, щоб не втрачати  «доходи», примусив керівників підприємств укласти угоду з фірмою «РРP трейдінг»  на поставку щепи технологічної в Румунію ( за перевезення щепи всі підприємства сумарно винні півтора мільйона гривень).  Яремко не зважав на  звернення директорів, що контракти наносять збитки підприємствам. Адже ціна на щепу була низькою, вартість виготовлення та перевезення    збитковою. Ці відвантаження поставили підприємства на коліна.  Керівники намагалися протистояти Яремку О.П., однак отримали за «непослух» ревізії безпідставні, звільнення директорів, лісничих, працівників апарату лісгоспу, заміну на своїх «послушних».

Інструментом впливу на незгідливих керівників є рейдові бригади управління. Їх мета полягала в тому, щоб виконати вказівки Яремка О.П., «покарати, вказати на недоліки в роботі», що виглядає  безглуздою, оскільки

управління використовує автомобілі для проведення рейдів, які належать Державним  лісовим господарствам.  Договори  оренди не оформленні, постійно вимагають пального та обслуговування автомобілів, що суперечить Законодавству України ( 300 л пального на місяць).  Аналогічна ситуація з автомобілем керівника управління.

В 2018 році за кошти підприємств в незаконний  спосіб були проведенні ремонти  в Тернопільському обласному управлінні лісового та  мисливського  господарства: заміна вікон, внутрішні ремонти, ремонт фасаду, гаражів, прилеглої території, встановлення системи відеоспостереження та системи доступу до управління,  купівля нових меблів,  закупівля оргтехніки її ремонт і обслуговування) усіх цих витрат ви не побачите  у бухгалтерському звіті, адже  ці витрати оплатили  підприємства ( загальна сума витрат понад мільйон гривень).

Під тиском,  Яремко О.П. зобов’язав,  директорів укласти угоди з юридичною фірмою «Оприсько і партнери» (місячний платіж за послуги 8-10тис. грн.) та з адвокатом Панчуком  Сергієм (  місячний платіж 12 тис.грн.). За останні  4 роки підприємства  витратили  понад  2 млн. грн.,  хоча  послуги надавалися в більшій   мірі  для боротьби  в судах з людьми , яких незаконно звільнив Яремко О.П.

Прийнята обласною радою програма «Ліси Тернопільщини»,   яка фінансує створення нових лісів та отримання  документації на землі, цікава для

Яремка О.П., як  можливість  заробити додаткові кошти. Перелік фірм з якими заключати угоди він визначав сам, ці фірми працюють на єдиному податку, і легко можуть дати відкат. Всі підприємства хотіли працювати з Тернопільським інститутом землеустрою, який є платником ПДВ, щоб не втрачати відшкодування. На це отримали спротив та погрози.

Керівники  лісогосподарських  підприємств  намагалися   протистояти начальнику управління, але Яремко О.П.  не  може ніяк  зрозуміти  що  координація роботи  лісгоспів  не має  нічого спільного з постійним втручанням в їх роботу. Тому на сьогоднішній день немає чотирьох керівників лісогосподарських підприємств. У них закінчились контракти і люди залишили роботу, щоб тільки не виконувати протиправні,  незаконні  вказівки  начальника  управління.

  

Лісівники Тернопільщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *