Міністр освіти і науки України відвідала Тернопіль

Сьогодні, 13 липня, в ТНПУ ім.В.Гнатюка побувала Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. Протягом навчального року це вже третій візит очільниці міністерства в наш університет, що й не дивно, адже ТНПУ ім.В.Гнатюка – потужний і сучасний заклад вищої освіти, провідний в регіоні, другий в рейтингу педагогічний виш України, лідер гуманітарної освіти, його приклад і досвід може бути корисним для інших закладів освіти України, тож обговорення актуальних питань освіти було плідним і конструктивним.

Серед іншого Лілія Михайлівна мала зустріч з освітянами. Хід зустрічі в прямому ефірі транслювався на офіційній ФБ-сторінці університуту.

Зустріч проходила під головуванням ректора ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Богдана Богдановича Буяка

Богдан Богданович подякував Лілії Михайлівні (до речі, – стейкхолдеру Клубу успішних людей ТНПУ ім.В.Гнатюка) за увагу до університету і постійну готовність до діалогу.

Серед учасників зустрічі, окрім працівників ТНПУ ім.В.Гнатюка, були представники ще трьох національних університетів Тернополя – студентської столиці України, місцевих коледжів, а також освітяни області.

Міністр освіти і науки поділилася власним педагогічним досвідом та сприйняттям учительської праці та мотиваційними прикладами. У своєму виступі Лілія Гриневич зупинилася на питаннях трансформації освіти та викликах, які стоять перед сучасною освітою в Україні.

Серед іншого обговорювалися питання автономії університетів, наукової роботи, перспективи співпраці університету з середніми навчальними закладами, специфіка наукової роботи та публікацій педагогічних університетів у порівнянні з класичними, а також різні аспекти вступу іноземних громадян.

Свої аргументи Міністр ілюструвала прикладами з освітянського досвіду Польщі, Фінляндії, Бельгії тощо.

Значну частину часу Лілія Гриневич присвятила відповідям на чисельні запитання учасників, а з окремих питань запропонувала підготувати письмові звернення для подальшого розгляду і вирішення.

Особлива увага була приділена врахуванню впливу працевлаштування випускників при оцінці роботи вишу. Так, ТНПУ ім.В.Гнатюка впродовж багатьох років посідає перше місце серед педагогічних вишів як за держзамовленням, так і за працевлаштуванням. Налагоджений зв’язок зі школами та з випускниками. Відповідаючи на запитання першого проректора ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Терещука Григорія Васильовича, Лілія Михайлівна наголосила, що працевлаштування випускників є надзвичайно важливим показником якості роботи навчального закладу, тож механізм його оцінки і врахування надалі буде вдосконалюватися.

Наприкінці Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, тепло звернувшись до учасників зустрічі, наголосила, що вона особисто високо цінує їхню працю, подякувала за успішну діяльність, висловила сподівання, що розпочата реформа буде втілюватися планомірно прогресивно, а також побажала освітянам гарно провести літо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *