На Тернопільщині стартувала операція «Бастіон»

Від початку року вода забрала життя 11 жителів Тернопільщини

митній території України стартувала операція «Бастіон». Мета цього заходу – попередити та не допустити незаконне переміщення товарів через митну територію України і тому припинити порушення законодавства у податковій та митній сферах.

Про це повідомив Володимир Петрук, керівник групи, заступник начальника – начальник управління протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Тернопільської митниці ДФС, під час першого засідання Територіальної робочої групи з проведення операції «Бастіон».

На теренах Тернопільщини спецоперацію проводять спільно підрозділи митниці, фіскальної служби області та податкова міліція. Звісно, що у разі необхідності залучатимуть і правоохоронців.

За словами Володимира Петрука, взаємодія вказаних структур полягає в обміні інформацією про можливі факти порушення вимог митного та податкового законодавства, а також у проведенні спільних заходів, щодо виявлення, попередження та документування порушень митного або податкового законодавства суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності.

Також під час наради виокремлено основні завдання спецоперації. Зокрема, «Бастіон» сприятиме запобіганню та виявленню переміщення товарів через кордон України поза митним контролем, виявленню та території України місць нагромадження та реалізації товарів, ввезених на територію нашої держави з порушенням вимог чинного законодавства, встановлення та припинення фактів ухилення від сплати податків при здійсненні опперацій купівлі-продажу товарів, переміщених на територію України з порушеннями. Ця спецоперація передбачає проведення перевірки законності здійснення експортних операцій, а також вжиття заходів контролю до суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, встановлення фінансових операцій, пов’заних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування терозму.

«На сьогодні у нас є чіткий алгоритм дій, дотримуючись яких зможемо ліквідувати злочинні схеми, зменшити тіньову економіку, і тому забезпечити повноту декларування та сплати податків», – наголосив Володимир Петрук. Він зазначив, що фахівці працюватимуть і над створенням «легкого» кордону, з точки зору митного оформлення і переміщення товарів для легального бізнесу, та зменшенням впливу людського фактору під час здійснення митних формальностей та адміністрування податків.

Триватиме операція до 31 грудня 2019 року на всій митній території України. Проводитиметься вона у пунктах пропуску через Державний кордон України, митних постах, відділах (секторах) митного оформлення, місцях доставки товарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *