Обласна рада вимагає від центральної влади розслідувати вбивство Артема Мирошниченка

Звернення адресоване  Президенту України Зеленському В.О., Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України,  Службі безпеки України, Генеральній прокуратурі України, Міністерству внутрішніх справ України.

​У документі йдеться: “В ніч на 30 листопада у місті Бахмут на Донеччині відбувся напад та звіряче побиття громадського активіста, волонтера, націоналіста Артема МирошниченкаДвоє підлітків-спортсменів у Бахмуті жорстоко побили українця Артема Мирошниченка за те, що він спілкувався українською мовою. Нанесені нападниками травми виявилися несумісними з життям. Після тижневої боротьби за життя український патріот помер у лікарні. Підставою для вбивства стала відповідь Артема на звернення двох малолітніх нападників українською мовою. 

Зловмисників знайшли. Один – зареєстрований на окупованій території, раніше уже відбував покарання за злочин, сьогодні під вартою. Іншого – студента педагогічного коледжу – протримали в ізоляторі протягом 3 днів, але, незважаючи на важкість злочину та клопотання прокуратури, його відпустили під домашній арешт. Свою антиукраїнську позицію та зневагу до мови підозрюваний проявив навіть у залі суду, посмівши знущатися та вимагати перекладача з української на російську, заявляючи, що в його регіоні «всє гаварят на русскам».

Зважаючи на те, що спілкування в Україні українською мовою обертається смертельною небезпекою, звертаємось до Президента України Володимира Зеленського взяти під особистий контроль справу щодо вбивства Артема Мирошниченка та вимагаємо:

– кваліфікувати вбивство Артема Мирошниченка як вбивство на ґрунті мовної та національної ворожнечі;
– забезпечити якнайшвидше розслідування даного злочину, забезпечити реальний захист свідків у цій справі;
– закрити КПВВ на московсько-українському кордоні (у зв‘язку з тим, що один із убивць зареєстрований на окупованій Московією території);

– провести перевірку виконання програм патріотичного виховання в закладах освіти.

Переконані, що уникнути справедливого покарання україноненависникам не вдасться”. 

Також на сесії прийнято звернення до центральної влади про відзначення на державному рівні 490-ту річницю надання Бережанам Магдебурзького права.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *