Поліція попереджає краян про активізацію крадіїв на свята

Великодні  свята уже на порозі наших домівок. І хоч карантинні заходи тривають, дехто з краян таки покине помешкання, аби поїхати до родичів, є й такі, що вже перебралися  з міста до сільської місцевості на час ізоляції та залишили квартири без нагляду. Для квартирних злодіїв – це можливість “заробітку” та легкої наживи, тож вони готуються “попрацювати”.
Від початку року в області зареєстровано понад 30 квартирних крадіжок.  Поліцейські  зазначають, що саме у святкові дні злодії активуються найбільше, не зупинять їх і цьогорічні складні карантинні умови. Зазвичай, вони мають точно знати, чи є хтось вдома – ходять по дворах, спостерігають, коли люди покинули домівку і чи повернулися увечері назад, у яких квартирах “не світиться”, залишають мітки на дверях. Це може бути насінина, жувальна гумка, нитка чи папірець, засунутий у щілину дверей. Якщо ці предмети порушили, значить, у квартиру заходили, а якщо ні – вдома нікого.
Дотримуючись простих правил, ви можете значно зменшити ризики стати жертвою квартирних злодіїв. Якщо ви їдете надовго, попросіть сусідів забирати пошту зі скриньки, залиште увімкненим світло у кімнаті, добре перевірте, чи зачинили вікна та балкон. Подбайте про ювелірні вироби і готівку, не залишайте їх у загальновідомих домушникам місцях.
Власникам помешкань на перших поверхах поліцейські радять встановити на вікнах захисні грати. Вхідні двері повинні бути надійними, а замки якісними.
Найнадійніший захист – обладнати помешкання охоронною сигналізацією і камерами відеоспостереження. Поліція охорони – це надійний захист оселі. Сучасна та надійна система охорони вберегла чимало власників помешкань від крадіжок.
Поліцейські закликають краян бути пильними. Якщо Ви помітили підозрілих незнайомців, які вештаються  у вашому дворі чи під’їзді, розпитують будь-яку інформацію про ваших сусідів чи знайомих, з цікавістю розглядають,  ходять по всім поверхам будинку та почергово дзвонять у кожні  двері квартир – негайно телефонуйте за номером 102.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *