Польща і Німеччина – головні експортери товарів Тернопільщини

У січні 2019 року підрозділи митного оформлення Тернопільської митниці ДФС оформили 5 853 митні декларації, що на 146 відс. більше, порівняно з відповідним періодом минулого року. З них більшість документів про імпорт – 4 556, решта декларацій свідчать про експортні операції – 1 297. Варто зауважити, що усі вони стовідсотково оформлені в електронному вигляді.

Впродовж цього періоду тернопільські митники оформили 66,5 тис. тонн вантажів, що на 22,9 тис. тонн або 52,5 відс. більше, ніж за аналогічний період минулого року. Більшість товарів ішло на експорт, а це 56,6 тис. тонн. На територію області ввезли впродовж січня цього року продукції вагою 9,9 тис. тонн. Загальний товарообіг склав 66,6 млн дол. США й порівняно з аналогічним періодом 2018 року збільшився на 7 відсотків.

Серед основних товарів, що експортувалися, такі: електроустаткування (кабельні модулі електромереж автомобілів, як продукти переробки на митній території тощо) – понад 43 відс. від загальної частки експортованих товарів, продукти переробки овочів, плодів – 11,9 відс., а також цукор, кондитерські вироби – 8,7 відс.

Імпортували найчастіше електроустаткування (проводи та арматура ізольовані, радіотехнічні пристрої тощо) – 37,9 відс. від загальної частки імпортованих товарів, транспортні засоби – 14,5 відс., механічне обладнання – 8,3 відс.

До речі, зовнішньоекономічні операції проводилися з торговельними партнерами із 56 країн світу. Перші позиції серед них займають такі держави: Польща (57,7 відс. від усього товарообігу), Німеччина (6,2 відс.), Швейцарія (3,7 відсотка), Білорусь (3,6 відс.).

У географічному розрізі найбільше товарів на Тернопілля імпортували з Польщі (51 відс. від усього імпорту), Німеччини (13 відс.), США (3,8 відс.) та Італії (3,5 відс.).

Експорт товарів здійснювався до таких країн, як Польща (понад 54,8 відс. від усього експорту), Білорусь (понад 9 відс.), Канада (6,6 відс.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *