Пропозиції тернопільської коаліції «За чесні та прозорі вибори» надішлють до столиці

На базі Тернопільського прес-клубу розпочав роботу пресцентр «Вибори-2020», і першим заходом в рамках його діяльності стала пресконференція представників ТО “Нівроку” та коаліції громадських організацій «За прозорі та чесні вибори». Вони ознайомили журналістів із своїми пропозиціями щодо покращення виборчого законодавства, напрацьованими за результатами громадського моніторингу в області цьогорічних президентських та парламентських виборів .

Голова ТО «Нівроку» Олександр Домбровський коротко нагадав присутнім про роботу, що її проводило об’єднання по реалізації проекту «Залучення молоді до активної участі у президентських та парламентських виборах України 2019 р. та запобігання порушень виборчого законодавства в Тернопільській області», в рамках якого проводився і згаданий моніторинг. Він поінформував, що цей проект завершився, однак відповідна діяльність продовжуватиметься і під час виборчої кампанії до місцевих рад, а також на виборах в об’єднаних територіальних громадах. Також Олександр Домбровський повідомив, що 13 листопада в Тернополі відбувся круглий стіл за участю представників громадських організацій, місцевої влади та правоохоронних органів, де обговорювались найбільш поширені порушення цьогорічних виборчих кампаній та як добитися, щоб вони не повторювались знову. В результаті цього обговорення коаліція громадських організацій «За чесні та прозорі вибори» прийняла резолюцію, яку буде направлено до Верховної Ради України,Кабінету міністрів, Міністерства внутрішніх справ та Центральної виборчої комісії задля того, щоб викладені там пропозиції могли бути враховані під час доопрацювання проекту Виборчого кодексу України.
З текстом резолюції на пресконференції ознайомив координатор коаліції «За прозорі та чесні вибори» Іван Марчук. Запропоновано в ній наступне:
– Розглянути можливість запровадження процедури електронного голосування
– Запровадити голосування до Верховної Ради та інших виборних органів влади тільки за відкритими партійними списками
– Ввести суттєві обмеження на розміщення політичної реклами та на витрати на неї. Чітко сформулювати в Законі ознаки політичної реклами враховуючи наявність політичних гасел та кольорової гамми.
– Провести грунтовну судову реформу, результатом якої будуть більш суворі судові рішення щодо порушників виборчого законодавства
– Посилити відповідальність та суттєво збільшити штрафи за правопорушення пов’язані із виборами (хоча б в 10 разів). Визначати розмір штрафу адекватно до вартості реклами
– Внести зміни в законодавство для встановлення більш точної кваліфікації покарань при порушеннях.
– Детально прописати в законодавстві обов’язковість облаштування всіх дільниць для доступу людей із особливими потребами.
– Ширше розписати в законодавстві участь у виборчих процесах ЗМІ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *