Що робити при укусі змії?

Якщо хтось із мешканців Тернопілля потерпів від  укусу змії, варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже контакт із повзучою може мати важкі прояви та серйозні наслідки.

Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями.  Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.

Як наголосила тернопільська дитяча лікарка-імунологиня Ірина Цимбалюк, особливо небезпечними укуси є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.

—  Коли температура повітря перевищує середні показники, їхня активність  знижується. Оскільки цього літа часто випадають дощі, не спостерігала активізації змій на Тернопільщині, а також випадків укусів. Якщо отрута токсична, в людини виникає анафілактичний шок у людей. Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Тож якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Найбільш ефективний засіб проти зміїної отрути – полівалентна протизміїна сироватка. Наша обласна лікарня повністю забезпечена цими ліками, —  наголосила Ірина Цимбалюк.

Мешканцям Тернопільщини варто знати, що у разі укусу треба якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, варто дотримуватися наступних правил:

 1. Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.
 2. Звільнійть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо
 3. На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.
 4. Дайте постраждалому воду – при усусі змії важливо багато пити.
 5. Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.
 6. При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.
 7. Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.

Чого не варто робити при укусі змії:

 1. не намагайтесь обробляти рану додатково;
 2. не припікайте рану;
 3. не накладайте джгут;
 4. не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.
 5. не вживайте алкоголь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *