Стало відомо, які продукти найбільше подорожчали в області

На споживчому ринку області в березні ціни на продукти та безалкогольні напої в цілому зросли на 0,6%.

Як повідомили в Управлінні статистики, найбільше (на 6,3%) подорожчали фрукти. На 3,8–2,3% зросли ціни на кисломолочну продукцію, цукор, свинину, овочі, на 1,4–0,7% – м’ясо птиці, продукти переробки зернових, яловичину, рибу та продукти з риби, безалкогольні напої.

Водночас на 11,2% подешевшали яйця, на 1,9–0,2% – молоко, сметана, олія соняшникова, кондитерські вироби, рис, сири.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 1,2%, у т.ч. тютюнові вироби – на 2,4%, алкогольні напої – на 0,3%. Одяг і взуття подорожчали на 11,8%, зокрема взуття – на 13,1%, одяг – на 10,6%.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 2,1% відбулося в основному за рахунок зниження цін на природний газ на 12,6%. Разом з тим відбулося підвищення тарифів на водопостачання на 4,7% та каналізацію – на 3,1%.

У сфері охорони здоров’я ціни зросли на 1,6%, що зумовлено подорожчанням фармацевтичної продукції на 2,3%.

Підвищення цін на транспорт у цілому на 0,8% в основному спричинено подорожчанням проїзду в залізничному пасажирському транспорті на 4,2% та автомобілів на 3,7%. Водночас на 1,1% подешевшали паливо та мастила.

У сфері зв’язку ціни зросли на 1,4%, що пов’язано із збільшенням плати за місцевий телефонний зв’язок на 17,0% та вартості мобільних телефонів на 2,7%.

Подорожчання послуг освіти на 4,8% спричинено зростанням плати за утримання дітей у дошкільних закладах на 38,8%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *