Степан Барна: Скасувавши програму «Сільська медицина», влада прирікає жителів села

Сьогодні Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект про бюджет на 2020 рік. Які зміни він передбачає та чому забрали фінансування програми «Сільська медицина», – ми запитали у голови фракції «Європейська солідарність» у Тернопільській обласній раді Степана Барни.

«Особливих ілюзій щодо ухвалення бюджету не було. Добре, що вдалося відстояти позиції щодо збільшення видатків на забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримки книговидавничої справи, популяризації української літератури у світі та забезпечення у повному обсязі діяльності Малої академії наук України», – каже Степан Барна.

Утім, за його словами, такої можливості щодо реалізації та розвитку позбавили основні соціальні сфери. Серед них скасовано президентську програму розвитку сільської медицини та телемедицини, започатковану Петром Порошенком. Головними цілями програми було вирішити дві головні проблеми – підвищити рівень надання послуг у сільській медицині та підвищити статус лікаря.

«Завдяки коштам, які Тернопільщина отримала на будівництво 19 нових сільських амбулаторій та реконструкцію уже діючих, на придбання автомобілів для сімейних лікарів та оновлення матеріально-технічної бази, це ставало реальністю. Ми вели перемовини із спеціалізованими навчальними закладами щодо забезпечення роботою молоді в селі, що дозволило б не лише «оживити» села, а й забезпечити доступність та якість первинної медичної допомоги для сільських жителів. А Тернопільщина, нагадаю, є однією із 5 областей України, де сільське населення перевищує міське. Тому якщо раніше ми говорили про відновлення сільської медицини в контексті програми «допомога поруч», то яке завдання перед собою ставить діюча влада, можна зрозуміти – йдеться про згортання медичної реформи. Скасувавши програму «Сільська медицина», влада прирікає жителів села», – вважає Степан Барна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *