Студенти тернопільського вишу можуть поєднувати навчання та військову службу

Студенти тернопільського вишу можуть поєднувати навчання та військову службу

Служити у війську і навчатися в університеті. Відтепер студенти ТНПУ ім.В.Гнатюка матимуть змогу до кінця навчання у виші отримати військове звання. Таку можливість дає служба в резерві, повідомляє канал Тернопіль1.

Здобувати вищу освіту і служити у війську. Тепер таку змогу мають студенти тернопільських вишів. У педагогічному університеті розповіли про службу в резерві. Кажуть, це дозволяє виконувати свій громадянський обов’язок і паралельно навчатись, працювати і вільно їздити закордон.

“Це дає можливість мати відстрочку від строкової служби в армії. При умові, що вони виконали два контракти на службі в резерві, їм зараховують це як строкову службу в армії”, – розповідає начальник відділу у справах молоді ТНПУ ім.В.Гнатюка Володимир Брославський.

Заняття з військової підготовки планують проводити в період між сесіями. Аби це реалізувати, вирішили в один батальйон зачислювати лише студентів одного вишу. Керівництво бригади тероборони наголошує, військових резерву не залучають до бойових дій на сході країни. Головне завдання бригади – оборона свого краю.

“Нашим завданням є охорона органів державної влади на місцевому рівні, охорона важливих державних об’єктів. Якщо з’являються якісь розвідні і диверсійні групи, ми спільно з національною гвардією і поліцією, при сприянні служби безпеки України, є завдання боротьби з цими незаконними угрупуваннями”, – розповів командир бригади територіальної оборони Тернопільської області Олег Дідіченко.

Тренуються військові резерву регулярно на полігоні поблизу села Біла. Там виконують завдання з тактичної, медичної та військової підготовки.

Аби стати військовим резерву потрібно заповнити спеціальну анкету на сайті свого університету.

А першими співпрацювати з резервістами погодились лише у педагогічному університеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *