Ситуація з кором у Тернополі залишається напруженою

За даними відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради, за три місяці цього року зареєстровано 516 випадків захворювань на кір серед населення м. Тернополя.

Інтенсивний показник захворюваності складає 189,4 випадки на 100 тисяч населення. Значне зростання захворюваності спостерігається і впродовж 15-ти днів квітня, зокрема, в місті зареєстровано 227 випадків захворювань на кір, більша частина з яких – це діти.

Нагадаємо, що відповідно до рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Тернопільській міській раді від 28 січня 2019 року, в школах і садочках Тернополя діє заборона відвідування дітей, які не мають жодного щеплення від кору, а також обмежено проведення спортивно-масових і культурних заходів у місті за участі дітей та молоді.

Тернопільські медики закликають батьків максимально відповідально віднестися до питань безпеки дітей і захисту їх від інфекційних захворювань, зокрема кору, та обов’язково вакцинувати дитину, якщо щеплення не було зроблено згідно з календарем. Тернополяни, віком до 30-ти років, можуть щепитись від кору у КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги».

До слова, Всесвітня організація здоров’я повідомляє, що число випадків захворюваності на кір, зареєстрованих у всьому світі за перші три місяці 2019 року зросло втричі у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. В Україні з 5 по 11 квітня було зареєстровано 2279 випадків захворюваності на кір.

Довідково. Відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», а саме: «Статті 15. Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих  закладах: Прийом дітей до  виховних,  навчальних,  оздоровчих та інших дитячих закладів  проводиться  за  наявності  відповідної  довідки закладу  охорони  здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом.  Довідка видається на підставі даних  медичного  огляду дитини,  якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі,  а також якщо їй проведено  профілактичні  щеплення згідно  з  календарем  щеплень  і  вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями».

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *