Тарас Юрик: Підтримувати закон про ринок землі у тому вигляді, у якому пропонує фракція «Слуги народу», – це зраджувати інтереси українського народу

Митрополит Андрей Шептицький казав: «Під час війни землею не торгують. Під час війни за неї воюють». Саме тому, підтримувати законопроект про ринок землі у такому вигляді, у якому пропонує фракція у ВР «Слуга народу» не те, що не можна, це означає зраджувати інтереси українського народу. У цьому переконаний голова Тернопільської територіальної організації партії «Європейська солідарність» Тарас Юрик.

«Чому, – за його словами, – перш за все, через можливість продавати землю іноземцям, що може стати можливістю для її придбання з Росії. Наші хлопці не для того гинули на фронті, щоб тепер цю землю окупантам продали. Тому сьогодні важливо висловити свою позицію на всіх рівнях влади. Тернопільська обласна рада уже прийняла відповідне звернення щодо збереження української землі. Надалі в обговоренні закону у другому читанні, потрібно встановити обмежувачі, які унеможливлять придбання української землі за російський капітал, не дозволять зосереджувати землю у руках латифундистів, зафіксують мінімальну ціну за гектар не нижче 50 000 – 75 000 грн., зафіксують механізми ретельної перевірки походження коштів, за які купується сільськогосподарська земля тощо».

Водночас, наголошує Тарас Юрик, варто скористатися досвідом іноземних держав, де ринок землі може поєднуватись із забороною продажу землі іноземцям, обмеженням кількості в одні руки і чітким контролем походження коштів, передбаченим законодавством.

«Ми маємо як суспільство на це реагувати і бути тими контролерами, які не дадуть можливості змінити вектори розвитку, які в перспективі можуть призвести до погіршення стану справ в середині країни», – резюмував Тарас Юрик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *