Тернопіль відвідали представники уряду

Зустріч із заступником міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарасом Висоцьким, уповноваженим Президента України із земельних питань Романом Лещенком, а також експертом Андрієм Мартином у рамках програми “Діалоги про Україну” відбулася сьогодні, 25 жовтня, на Тернопільщині. До заходу долучилися т.в.о. голови Тернопільської облдержадміністрації Іван Крисак, голова облради Віктор Овчарук, народні депутати Андрій Богданець, Іван Чайківський, представники влади, громадськості та аграрії краю.

Під час заходу представили плани Уряду стосовно зміни системи управління земельними ресурсами. Серед головних пріоритетів є дерегуляція з питань землеустрою, реформа Держгеокадастру та всієї системи управління земельними ресурсами; значне передання повноважень щодо управління землею до ОТГ та місцевих рад; забезпечення фермерів достатнім фінансуванням на купівлю землі та інші потреби свого розвитку; антирейдерська реформа.

«Протягом кількох місяців в області надзвичайно актуальне питання ринку землі. Сьогодні на Тернопільщині чудово розвинена аграрна галузь і виробляється значна кількість продукції, зернові культури вирощуються на рівні провідних європейських країн. Окрім цього наші аграрії вкладають інвестиції в тваринництво», – розповів т.в.о. голови ТОДА Іван Крисак.

За словами заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тараса Висоцького, команда Президента розпочала програму «Діалоги про Україну», яка передбачає зустрічі у регіонах, під час яких з представниками місцевого самоврядування та громадськістю обговорюються ключові питання розвитку держави.

«Наша ідея – прокомунікувати про те, що загалом планується. Це наша ціль, щоб люди могли зрозуміти, адже у багатьох є страх – нерозуміння того, що має бути далі. Ми дискутуємо про земельну реформу в цілому, багато перетинається з децентралізацією. Якщо усі передумови, які ми будемо обговорювати, не будуть виконані, тоді і реформа не буде реалізована. Неможливо одне без іншого», – наголосив Тарас Висоцький.

Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства також зазначив, що під час сьогоднішньої дискусії зафіксували усі побажання та зауваження місцевих аграріїв, які допоможуть ефективно продовжити діалог.

«Саме на національному форумі ми зрозуміли, що потрібно поїхати в регіони. Якщо після цих регіональних форумів на наступному національному форумі буде консенсус, то рухатимемось далі. Якщо ж консенсусу не буде, то продовжимо регіональні форуми. Ми побачили позицію Тернопільщини і зафіксували її. Хочемо по кожному з питань подати нашу думку, щоб область могла ознайомитися з нею і подискутувати. Позиції є різні, тому буде зворотній зв’язок», – підкреслив урядовець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *