Тернополяни протестували проти капітуляції перед Кремлем

Масштабне народне віче – мирна акція протесту проти капітуляції України та “формули Штанмайера” відбулася сьогодні, 6 жовтня в Тернополі на Театральному майдані за участю сотень містян, націоналістів, представників громадських організації та місцевої влади.

Люди тримали в руках патріотичні стяги, плакати з гаслами «Ні капітуляції», «Захисти Україну». Під час заходу, що відбувся за ініціативи активістів, кожен присутній міг протягом декількох хвилин висловити власну позицію щодо теперішніх подій в Україні та щодо неприпустимості здачі українських позицій.

Так закликав мешканців міста не схвалювати план щодо капітуляції, який свідчить про зраду державних інтересів, голова Тернопільської обласної організації ВО «Свобода» Олег Сиротюк.

—   Сьогодні дуже важливий день, оскільки українці, які небайдужі до долі своєї Батьківщини, не лише в Тернополі, але й по всій Україні вийшли на майдани. Вийшли, аби заявити владі свою позицію – патріотичного народу, який життя присвятив боротьбі за рідну землю. Минулого тижня відбулися сесії багатьох місцевих рад, а також облради. На допомогу громадським організаціям, які проти капітуляції, обласна рада також висловила невдоволення – ні в якому разі не має бути допущено відведення військ. Ще декілька днів – і все місцеве самоврядування направить свої вимоги до центральної влади не зраджувати Україну. Сумновідома «Формула Штайнмайєра» – не що інше, як формула Путіна. Так, вчора представник Росії заявив, що ніхто не збирається бути на саміті в Нормандському форматі, допоки не буде розведено сили та не відбудеться імплементація формули в українське законодавство. Наші агресори ще й вимоги нам ставлять! А теперішня влада, як бачимо, сьогодні робить усе, що потрібно Кремлю. І цим діям аплодують в Росії, а також у Франції та Німеччині. Аби не дати загарбати нашу державу, ми повинні діяти та твердо демонструвати свою позицію. Ми чітко розуміємо, що війська не повинні відійти з лінії фронту, аби не підпускати сюди ворога, — наголосив Олег Сиротюк.

Як зазначив свободівець, вимоги української влади мають бути безкомпромісні. За словами пана Олега, суспільство повинне тиснути на теперішню владу, аби не допустити нівелювання інтересів української нації. Бо ж коли громадяни голосували під час президентських та парламентських виборів, люди прагнули змін. Тільки ніхто не хоче, щоби ці зміни були на користь агресора Путіна. Тому суспільство повинне об’єднатися навколо спільних інтересів та не допустити впровадження принизливих для українців постанов.

Своє заперечення «Формули Штайнмайєра» висловив на головній площі міста й очільник Тернопільської облради Віктор Овчарук.

—  Дякую ветеранським громадським організаціям, а також військовим, волонтерам за те, що ми сьогодні маємо можливість вільно висловлювати свою позицію та жити не під обстрілами. Ось цікавий приклад. Коли відзначали 100-річчя Чортківської офензиви,  на Тернопільщині відбулася демонстрація боїв. От коли під час реконструкції бойових дій розривалися снаряди та лунали постріли, то плакали діти, а дорослі закривали вуха. Люди не хочуть, щоби тут в дійсності розгорнулися бої. Обласна рада підтримала добровольчий рух, який виступив за нездачу державних інтересів та за незраду тих, хто сьогодні стоїть і охороняє наші кордони. Сьогодні ветеран-доброволець Дмитро Гайдуцький питав: «А чого українські війська повинні відводитися з української землі?» Ось відповідь усіх свідомих громадян: «Це не ми посягнули на чужу територію. То чого ми маємо відступати зі своєї землі?! Нехай забираються загарбники. Нехай Росія-окупант забирає свої війська, нехай перестане їх підтримувати зброєю», —  звернувся Віктор Овчарук.

На завершення патріотичного заходу учасники народного віче виконали Гімн України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *