Цього літа понад 2 тисячі учнів відпочивали в санаторіях

Протягом літньої оздоровчої кампанії 2019 року на території області функціонувало 9 стаціонарних оздоровчих закладів, в тому числі 8 позаміських стаціонарних таборів та 1 санаторій. Окрім цього, працювало 59 пришкільних таборів з денним перебуванням дітей при загальноосвітніх навчальних закладах, 1 табір праці і відпочинку на базі закладу інтернатного типу (м. Бережани) та 2 наметових містечка. На всі заклади, які функціонували на території області спеціалістами територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області підписано комісійні акти готовності.

 В області 6 стаціонарних закладів оздоровлення працювали з тривалістю зміни 21 день, в яких оздоровлено 2248 дітей, в інших таборах організовувались відпочинкові зміни тривалістю 14 днів.

  Щорічно зменшується кількість таборів, що пов’язано із фінансовою неспроможністю їх утримання. Скорочується термін роботи оздоровчих закладів (1-2 зміни), тривалість змін до 14 днів (відпочинкові), що значно зменшує кількість дітей, охоплених оздоровчими послугами. Спостерігається зниження наповнюваності таборів, хоча проектні потужності дозволяють оздоровлювати дітей у більшій кількості, що ймовірно пов’язано з високою вартістю путівок.

  Матеріально-технічна база частини стаціонарних оздоровчих закладів не відповідає вимогам: потребують реконструкції та капітальних ремонтів житлові приміщення, санвузли, харчоблоки, облаштування гральних та спортивних майданчиків новим сучасним обладнанням. Хоча слід відмітити, що протягом останніх років проведена значна робота по покращенню матеріально-технічної бази в ОК «Лісовий» Бучацького району та ДОЗ «Ромашка» Заліщицького району.

  З початку підготовки та проведення оздоровчої кампанії фахівцями Держпродспоживслужби взято участь у проведенні 91 обстеження в складі комісій, організованих органами влади з питань дотримання вимог санітарного законодавства, зокрема стосовно створення в них безпечних умов для перебування дітей, здійсненням заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я дітей, в 4 закладах в ході обстежень виявлено порушення (не представлено дані про проходження періодичних медичних оглядів працівників та не правильне ведення медичної документації).

  Окрім цього, згідно «Плану лабораторних досліджень та інструментальних вимірювань для здійснення моніторингу стану середовища життєдіяльності, об’єктів нагляду щодо дотримання вимог санітарного законодавства на 2019 рік» всі заклади оздоровлення та відпочинку дітей охоплені моніторинговими лабораторними дослідженнями та інструментальними замірами. За даними лабораторних досліджень, відхилення по калорійності від меню-розкладок зареєстровано у 4,8% проб, бактеріологічне забруднення готових страв встановлено у 13,9% проб, питома вага позитивних змивів на умовно-патогенну мікрофлору з обладнання, інвентарю, рук та санітарного одягу кухарів в закладах оздоровлення та відпочинку становила 9,6%

З метою оцінки якості питної води проведено 71 дослідження проб питної води за санітарно-мікробіологічними та 71 дослідження за санітарно-хімічними показниками, з них показник відхилень за санітарно-мікробіологічними показниками склав 11,3%, за санітарно- хімічними показниками – 7%.

Випадки та спалахи інфекційних хвороб і харчових отруєнь в закладах оздоровлення та відпочинку протягом літнього періоду 2019 року в області не реєструвались.

За підсумками оздоровчого сезону 2019 року спеціалісти територіальних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області готують висновки та рекомендації,  які будуть доведені до відома та виконання керівникам стаціонарних закладів оздоровлення та відпочинку плани-завдання, спрямовані на доведення матеріально-технічної бази закладу до вимог санітарного законодавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *