У Чорткові вшанували пам’ять курінного УПА

Біля пам’ятника курінному УПА Петру Хамчуку «Бистрому» відбулась панахида-реквієм з нагоди 100-річчя від дня його народження.

У спільній молитві вшанування пам’яті великого борця за волю українського народу зібрались представники влади, духовенство, громадськість міста.

Преосвящений Владика Дмитро Григорак та всечесні отці відправили поминальну панахиду, опісля присутні мали змогу покласти квіти та поминальні свічі.

У настановчій промові Димитрій Григорак – правлячий архієрей Бучацької єпархії УГКЦ  зазначив: «Так історично склалось, що українці завжди боролись за волю свого народу.  І сьогодення ще раз доводить, що наша боротьба продовжується. Людина завжди має вибір, як чинити в тій чи іншій ситуації».

Звертаючись до присутніх міській голова Володимир Шматько сказав : «Петро Хамчук – командир куреня УПА «Сірі вовки», псевдо «Бистрий», який воював з гітлерівськими і московсько-більшовицькими загарбниками на території Галицького Поділля є прикладом для наслідування молодому поколінню. Петро Хамчук належить до когорти славних повстанських командирів, який успішно виконав покладений на нього обов’язок. На чолі куреня УПА проявив блискучий талант повстанського тактика і стратега».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *