У процесі затвердження перспективного плану громад має бути враховано позицію обласної ради – Степан Барна

Депутати Тернопільської обласної ради вимагають від президента Володимира Зеленського ветувати закон № 2189 щодо внесення змін до Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад», зокрема щодо спрощення процедури затвердження перспективних планів формування територій громад Автономної Республіки Крим, областей. Відповідне звернення обласна рада прийняла сьогодні, 10 грудня.

– Ми маємо закон, прийнятий у Верховній Раді України, про внесення змін до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». За це проголосувало аж 277 депутатів, в тому числі усі народні депутати з Тернопільщини. Тобто вони проголосували за те, щоб Тернопільську область виключили з перспективного плану об’єднання громад, – зазначив голова фракції «Європейська солідарність» у Тернопільській обласній раді Степан Барна. – Стоїть питання ліквідації щонайменше 20 об’єднаних територіальних громад області. Ми маємо займати послідовну позицію – звернутися до народних депутатів від Тернопільщини, до президента Зеленського, аби в межах своїх повноважень він заветував цей закон, відправив на доопрацювання і було враховано позицію органів місцевого самоврядування, у даному випадку обласних рад, в процесі затвердження перспективного плану громад.

«Весь процес децентралізації, який розпочався в Тернопільській області з 2015 року і до затвердження перспективного плану в листопаді 2018 року, погоджувався з позицією облради. Обласна рада – це найвищий самоврядний орган і людям, котрі працюють у цій структурі очевидна і зрозуміла позиція тих чи інших населених пунктів в питанні утворення громад. Тому завжди були дискусії, ми обговорювали і приймали рішення про утворення або внесення змін до перспективного плану разом з обласною радою. Ця позиція далі має бути лейтмотивом спільного руху в майбутнє», – наголосив Степан Барна.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *