У Тернополі почали діяти нові правила електропостачання

Відповідно до вимог Закону України «Про ринок електричної енергії», з січня 2019 року мешканці Тернополя платять за спожиту електроенергію новому постачальнику. Детальніше про те, хто тепер постачає електроенергію в будинки тернополян та як платити за послугу, читайте у статті.

Зміни на ринку постачання послуги

У 2019 році скасовані всі обленерго в Україні. Тепер постачанням електричної енергії побутовим споживачам займаються спеціально створені компанії. У Тернополі та області це ТОВ «Тернопільелектропостач». Відтепер «Тернопільобленерго», що виконувало цю функцію раніше, відповідає тільки за обслуговування зовнішніх мереж, обладнання та розподіл енергії. Всі розрахунки з користувачами проходять через «Тернопільелектропостач».

Що це означає для споживача?

З фінансової точки зору для споживача нічого не змінилося. Тарифи на електроенергію залишилися незмінними. Але, оскільки постачальником послуги стала інша компанія з власним розрахунковим рахунком, змінилися реквізити для сплати. Новий розрахунковий рахунок компанії-постачальника і особовий рахунок споживача вказані у платіжках, які приходять з лютого 2019 року. Сплачувати потрібно за новими реквізитами, інакше гроші надійдуть на рахунок «Тернопільобленерго».

Особливо уважними потрібно бути тим, хто сплачує не на пошті або в касі банку, а через онлайн-сервіси, наприклад, за допомогою EasyPay. «Тернопільелектропостач» уклало договори з обмеженим числом платіжних організацій (Ощадбанком, А-банком, Укрпоштою), які встигли оновити реквізити. При оплаті через інші сервіси слід правильно вводити номери особового і розрахункового рахунків, вказані на платіжних квитанціях.

Як бути при заборгованості або переплаті?

Споживачі, у яких на 1 січня 2019 року були борги за спожиту електроенергію, слід повернути їх на рахунок «Тернопільобленерго».

Якщо на 1 січня 2019 року зафіксована переплата або гроші помилково були переведені на розрахунковий рахунок «Тернопільобленерго» після лютого 2019 року, ці кошти повернуться на особовий рахунок споживача автоматично.

Чи потрібен новий договір?

Щоб знизити навантаження на користувача і уникнути ажіотажу та черг, прийнята спрощена процедура укладання договору з новим постачальником. Побутовому споживачеві досить продовжувати користуватися електрикою і вчасно сплачувати рахунки, щоб підтвердити свою згоду на умови публічного договору і приєднатися до послуги. Ніяких додаткових заяв писати не потрібно.

Якщо споживач хоче отримати роздруковану копію публічного договору на руки, потрібно написати відповідну заяву і віднести її до найближчого відділення ТОВ «Тернопільелектропостач».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *