У Тернополі презентували книгу «Бандерівська скриня: архів УПА з криївки в Коришеві на Шумщині»

Сьогодні, 13 лютого, в приміщенні Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки відбулась презентація книги, в якій зібрані цінні повстанські матеріали 1940-х років, виявлені 2011 року у двох криївках на піддашші церкви в с. Кордишів Шумського району Тернопільської області. Це – накази, вказівки, звернення, інструкції, листівки ОУН, часописи УПА, агітаційні матеріали, патріотична література, організаційні та господарські записи. Усі документи були поміщені у скриню.
Окрім того, у криївках була виявлена зброя, одяг та предмети побуту.

Історію знахідки криївок описав Григорій Шергей. Подальшу ґрунтовну розвідку проводив Анатолій Лукащук. Також у книзі подаються матеріали, зібрані експедицією Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам’яток культурної спадщини з локалізації криївок під час досліджень у 2019 році.

«Криївки, що розміщувались в церквах є великою рідкістю та багатим джерелом для досліджень. Нам пощастило, що віднайдені речі повстанського штабу потрапили у надійні руки і тепер стали частинкою історії, яку ми зможемо не лише розповісти, а й показати нашим дітям.
Велика шана усім, хто доклався до досліджень та впорядкування такої унікальної книги», – зазначив під час презентації заступник голови обласної ради Любомир Крупа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *