У Тернополі вшанували пам’ять В’ячеслава Чорновола

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять В’ячеслава Чорновола — відомого українського політика, журналіста, дисидента, лідера Народного Руху України, однієї із найяскравіших постатей в українському політикумі 90-х років.

Найвідоміший радянський дисидент, який у тюрмах та таборах провів близько 15 років, був засуджений 4 рази. В один із років витримав 83 допити і ніколи не свідчив супроти друзів. Його так боялася влада, що під Олімпіаду-1980 ініціювала кримінальну справу проти нього.

Після чергового заслання повернутися на Батьківщину Чорновіл зміг лише у 1985-му. А вже з 1990 року В’ячеслав Чорновіл став народним депутатом, був активним членом Народного Руху України та його головою з 1992-го. Тричі обирався депутатом Верховної Ради України (1990, 1994, 1998). Чорновіл всіляко намагався створити умови для самоствердження, самореалізації національного організму, набуття економічної могутності, культурного розвитку, втілення в життя соборницької ідеї, надання Україні суб’єкта міжнародного співтовариства.

20 років тому 25 березня 1999-го Чорновіл загинув в автомобільній катастрофі під Борисполем за нез’ясованих обставин. Про те, що це була спланована спецоперація говорить багато фактів, у цьому переконані рідні, близькі та однодумці В’ячеслава Чорновола.

Щоб вшанувати пам’ять видатного українця та покласти квіти до меморіалу В’ячеслава Чорновола, на Театральному майдані Тернополя сьогодні зібралися громадськість, духовенство та представники влади.

“В’ячеслав Чорновіл дав нам приклад боротьби та життєвої позиції, його життя є прикладом та настановою для інших як слід боротись за Україну та за свої права. Він завжди казав: «Україна розпочинається з тебе». І насамкінець маємо пам’ятати ще один вислів героїчного сина України, який особливо актуальний сьогодні: «Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі”, – зазначив голова обласної ради Віктор Овчарук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *