У Тернополі заклали «Капсулу часу»

Серед багатьох подій, що проходили в рамках відзначення Дня університету-2019, було і звернення до молоді майбутнього. Під час відкриття пам’ятника Біблії та Біблійного саду на території студмістечка заклали так звану “Капсулу часу”, яку належить відкрити через 50 років.

Яким буде суспільство у другій половині 21 століття, точно спрогнозувати важко, адже бурхливий розвиток науки, і зокрема прикладних напрямків, вже зараз змінює наші можливості мало не щодня. Але в ТНПУ ім.В.Гнатюка впевнені – загальнолюдські цінності залишаться незмінними! Незмінно важливими залишаться екологічні аспекти життєдіяльності людини.

У зверненні до нащадків є, зокрема, такі слова.

“Дорогі друзі!

Закладаючи цю капсулу, ми залишаємо вам не просто словесне послання, а дорогоцінний скарб – Біблійний сад! У ньому дбайливо зібрані і виплекані рослини, які згадуються у Біблії.

Біблія теж є скарбом – скарбом давнім, унікальним, а разом з тим і найпоширенішим , доступним кожному. Біблію передавали з покоління в покоління тисячі літ. Так збереглися для поколінь істини Декалогу – істини життя ( не вбий, не вкради). Без цих істин людству загрожує розбрат і війни.

Зараз, навесні 2019 року, в благодатній квітучій Україні, котра зазнала пожадливих нападів східного сусіда, на планеті Земля, яка задихається від екологічних катастроф, піднявшись над світом флори і фауни силою нашого розуму – силою створених нами машин, процесів, штучного інтелекту, ми гостро усвідомлюємо: зовнішній світ вразливіший, ніж людина! Мало не щодня зникають біологічні види. види. А особливо вразливі рослини – мовчазні свідки наших злетів, вони щоденно дають поживу і зцілення нашому тілу, дарують радість і натхнення нашому розуму. Оспівані в піснях, віршах, легендах, навіть відживши, вони віддають свою енергію Всесвіту. Ми, користуючись цими благами, розуміємо: не буде рослин – не буде і самого життя! Ми маємо зберегти їх, щоб передати нащадкам планету зеленою і квітучою…”

Наприкінці студенти ТНПУ ім.В.Гнатюка закликають молодь майбутнього докласти зусиль, щоб кожне місто стало благодатним садом. А для здійснення цього побажання необхідно працювати вже зараз, і не лише плекати молоді деревця, а й насамперед берегти навколишнє середовище від агресивних впливів та необдуманих дій: забруднення промисловими відходами та побутовим сміттям, пожеж, нераціонального природокористування тощо. Дотримуватися екологічної етики доступно кожному! Тож пам’ятаймо: майбутнє створюється сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *