В області не виявлено порушень ядерної та радіаційної безпеки

У І-му кварталі 2020 року порушень суб’єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог ядерної та радіаційної безпеки при провадженні діяльності з використання ДІВ, які б призвели (або могли призвести) до несанкціонованого опромінення персоналу або радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища, та виявлення ДІВ у незаконному обігу не зафіксовано.

Загалом, в І-ому кварталі 2020 року на території Тернопільської області діяльність у сфері використання ядерної енергії здійснювали 85 суб’єктів господарювання (юридичні та фізичні особи), які застосовують у своїй діяльності радіаційні технології та використовують закриті (радіонуклідні) джерела іонізуючого випромінювання та пристрої, що генерують іонізуюче випромінювання (ДІВ).

Основна кількість цих суб’єктів – медичні установи, які використовують ДІВ у променевій терапії, рентгенівській діагностиці, інтервенційній радіології та інших галузях медицини.
Станом на 1 квітня 2020 року до бази даних Державного регістру джерел іонізуючого випромінювання внесено інформацію щодо 85 суб’єктів господарювання Тернопільської області та 281 ДІВ, які вони використовують.

Серед зареєстрованих джерел, 274 пристрої, що генерують іонізуюче випромінювання, використовуються 82 суб’єктами господарювання. З 7 закритими (радіонуклідними) ДІВ, працюють 3 суб’єкти господарчої діяльності Тернопільської області.

Діяльність 64 суб’єктів господарювання Тернопільської області, відповідно до статті 26 Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», проваджуються на дозвільному принципі, а саме – на підставі ліцензій, виданих Державною інспекцією ядерного регулювання України.

У І-му кварталі 2020 року Управління (Північно-західна інспекція з ядерної та радіаційної безпеки на правах самостійного управління) Держатомрегулювання в межах наданих повноважень приймало участь у процесі ліцензування окремих видів діяльності у сфері використання ядерної енергії суб’єктів господарювання Тернопільської області.

Протягом даного періоду розглянуто 13 заяв на видачу, переоформлення та внесення змін до діючих ліцензій на право провадження діяльності з використання джерел іонізуючого випромінювання.

Заходами державного нагляду підтверджено задовільний стан радіаційної безпеки на об’єктах використання ДІВ, що інспектувались, та дотримання ліцензіатами умов ліцензії на право провадження діяльності з використання ДІВ. Порушень, які б суттєво впливали на стан системи радіаційної безпеки, не виявлено.
З метою дотримання суб’єктами господарської діяльності Тернопільської області вимог Закону України «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії», щодо обов’язкової реєстрації наявних ДІВ у Державному регістрі джерел іонізуючого випромінювання, протягом І-го кварталу 2020 року проведено реєстрацію 3 одиниць ДІВ, в тому числі, що реєструються вперше – 3. Знято з обліку 1 одиницю ДІВ, яка були виведена з експлуатації у встановленому порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *