В Тернополі обговорили процес децентралізації і створення громад

Актуальні питання реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в області обговорили на нараді в облдержадміністрації. Участь у заході, який відбувся під головуванням очільника ОДА Ігоря Сопеля, взяли керівники структурних підрозділів ОДА, голови об’єднаних територіальних громад.

Йшлося про стан реалізації проектів за рахунок коштів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам та формування інфраструктури об’єднаних території. Також учасники наради обговорили стан реформування медичної та освітньої галузей і галузі культури області.

Ігор Сопель запевнив присутніх, що обласна державна адміністрація не залишається осторонь процесу реалізації інфраструктурних проектів у громадах.

«Якщо є проблемні питання, то ми докладемо усіх зусиль для їх оперативного вирішення і будемо сприяти громадам, щоб кошти державного бюджету були використані у повному обсязі», – наголосив він.

Голова ОДА також доручив структурним підрозділам облдержадміністрації, відповідно до компетенції, опрацювати порушені під час наради питання і підготувати пропозиції до їх вирішення.

Ще одне важливе питання, яке обговорили учасники наради, стосувалося розгляду пропозицій щодо внесення змін до перспективного плану формування територій та громад області.

Нагадаємо, Президент України дав доручення Уряду завершити реформу місцевого самоврядування і територіальну організацію влади. Урядом та Прем’єр-міністром розроблена низка доручень облдержадміністраціям, серед яких — аналіз існуючих перспективних планів, консультації з органами місцевого самоврядування та їхніми об’єднаннями й розробка проектів змін до перспективних планів, передбачивши охоплення 100% територій.

Як повідомив начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Володимир Харченко, на даний час в Тернопільській області вже утворено 53 об’єднаних територіальні громади. Із 49 діючих ОТГ – 21 громада має чисельність до 5 тис. осіб.

«Аналіз діяльності ОТГ у 2018 році показав, що саме малочисельні громади мають фінансові та організаційні проблеми із забезпеченням сталого функціонування громад та забезпечення у повній мірі виконання функцій визначених законодавством», — зазначив Володимир Харченко.

Учасники наради обговорили запропоновані для розгляду варіанти перспективного плану формування територій громад області.

Представники органів місцевого самоврядування висловили з цього приводу свої пропозиції та зауваження. Голова облдержадміністрації подякував усім за конструктивну роботу й зазначив, що, наразі, йдеться про проведення консультацій і напрацювання варіантів, ціллю яких є забезпечення політики стандарту доступності адміністративних та соціальних послуг для людей.

«Ми зібрали вас сьогодні, аби почути думку кожного стосовно пропозицій до створеного перспективного плану. Закликаю не мислити одноосібно, враховуючи інтереси лиш своєї громади. Якщо хочемо, щоб наша область розвивалася й Тернопільський край процвітав, нам усім необхідно діяти згуртовано», — підсумував Ігор Сопель.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *