Віктор Овчарук про страхову медицину: за 1800 грн в рік застрахований пацієнт при потребі зможе отримати медичних послуг на суму 100 тис. грн

З метою аналізу результатів перших етапів реформування галузі медицини, реалізованих закладами охорони здоров’я області, Віктор Овчарук разом із начальником управління охорони здоров’я ОДА Володимиром Богайчуком зустрівся з працівниками центральних районних лікарень Зборова, Козови та Бережан. Голова обласної ради відповів на запитання колег та обговорив з ними перспективи розвитку медичної галузі краю.

Особливо медики цікавилися питаннями підвищення заробітніх плат та зниження цін на медичну послугу.

«За період незалежності нашої держави медицина була найчастіше реструктурованою галуззю. Однак основним принципом тогочасних шляхів фінансування був розподіл коштів відповідно до кількості ліжкомісць чи населення. Як наслідок – «роздуті» штати працівників та низькі заробітні плати.

Сьогодні ми стоїмо на шляху перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства і, відповідно, принцип оплати роботи лікарів не за час, проведений на робочому місці, а за надану пацієнту послугу. Основна мета цього кроку – дати гідну заробітну плату лікарю, який працює.

Позитивні результати з підвищення оплати праці лікарів ми вже можемо побачити на прикладі сімейної медицини. У Тернопільській області існують зразки центрів сімейної медицини, де лікарі загальної практики мають абсолютно нове забезпечення і, якщо раніше отримували 6 тис. грн. заробітної плати, сьогодні вже отримують 16-25 тис. грн., а помічники сімейного лікаря – від 9 тис. грн.

Окрім того завдяки ініціативі керівництва держави на реалізацію реформи медицини у сільській місцевості з державного бюджету Тернопільська область отримала 227 млн. грн. Уже укладено договори на будівництво 16 амбулаторій та на 3 завершуються тендерні процедури. Також для потреб області буде закуплено 134 нових автомобілі швидкої допомоги.

Окрім високих зарплат лікарям, медична реформа передбачає і доступність послуг для громадян. Тому Тернопільська обласна рада здійснила перші кроки до започаткування страхової медицини в регіоні – прийняла рішення про виділення коштів (п’ять мільйонів гривень) на забезпечення полісами добровільного медичного страхування медичних працівників закладів охорони здоров’я комунальної власності Тернопільської обласної ради. Якщо говорити мовою цифр, то за 1800 грн в рік застрахований пацієнт при потребі зможе отримати медичних послуг на суму 100 тис. грн..», – відповів Віктор Овчарук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *