Закони, проти яких протестують підприємці, є тиском на малий та середній бізнес – Тарас Юрик

Закони, ініційовані монобільшістю, розцінюються як відкритий тиск на малий та середній бізнес. Саме тому вони викликали масове обурення підприємців. На цьому наголошує голова Тернопільської територіальної організації партії «Європейська солідарність», народний депутат 8-го скликання ВР Тарас Юрик.

Зазначимо, сьогодні, 30 вересня, підприємці з усіх регіонів України протестували у Києві, вимагали від президента Зеленського накласти вето на закони №1053-1 та №1073. Вони скандували “Зеленський, виходь на каву” і “Вето”. Представники малого бізнесу пояснюють, що прийняті закони знищать їхній невеликий бізнес. Тому ухвалення Верховною Радою цих законопроєктів розцінюють як пряме лобіювання інтересів великих торгівельних мереж, які намагаються позбутися конкуренції. До 30 вересня представники малого і середнього бізнесу чекали чіткої відповіді від В. Зеленського, що він не буде підписувати проголосований ВР закон. Оскільки такої відповіді не було, підприємці організували акцію протесту біля офісу президента і нагадали про свої вимоги.

– Складається враження, що ці закони ініційовані монобільшістю не для виведення бізнесу з тіні, а для тиску на підприємців. Адже прийняттям цих законів влада чомусь взялася за наведення ладу зі сплатою податків не з того кінця. Насправді основні проблеми щодо сплати податків виникають не з ФОПами, а з пільгами для наближених олігархів та в результаті втрати податків на митницях, – каже Тарас Юрик.

Як наголошує Тарас Юрик, партія «Європейська солідарність» є єдиною політсилою, яка у цій складній ситуації пішла на контакт із підприємцями, щоб допомогти їм. А зареєстровані проєкти постанов про відміну голосування за дискримінаційні закони зупинили їх підписання.

Проголосовані закони передбачають перенесення звітності і штрафів на сучасні РРО на смартфонах. Експерти зазначають, що з технологічної точки зору це нонсенс, тому слід очікувати складного перехідного періоду.

– Є світовий досвід, який слід брати до уваги. Наприклад, після введення касових апаратів у Литві половина підприємців змушені були закрити бізнес, податківцям та підприємцям знадобився рік, щоб опанувати нову звітність.  Окрім цього, є ще інші небезпеки, які існують в наших реаліях, зокрема затверджені драконівські штрафи, які діятимуть у випадку порушення закону – 100% вартості товару виплачується скаржнику і додатково накладається 150% штрафу.

Додамо, що за цим законом усі мають переходити на електронний чек. Відсутність паперового чеку створить ряд проблем, особливо це стосується людей похилого віку. Адже покупці, які не мають смартфонів не будуть мати можливості підтвердити свої покупки в супермаркеті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *