Зарваниця отримала статус «Малої базиліки»

Тисячі краян та гостей області сьогодні, 30 червня, завітали до Зарваниці, аби стати свідками знаменної події. Представник Святішого Отця – Апостольський нунцій в Україні у присутності Блаженнішого патріарха Святослава та єпископів проголосив декрет Папи Франциска про піднесення собору Зарваницької Матері Божої до гідності «Малої базиліки».

Зарваниця є особливим паломницьким місцем української греко-католицької церкви. Вона належить до двадцяти найбільших марійських духовних центрів, які є у католицькому світі.
Мала базиліка — це статус особливих церков, який надається Папою Римським. В Україні його носять три храми — базиліка Успіння у Львові, базиліка Воздвиження чесного Хреста в Чернівцях і базиліка Святого Апостола Петра в Одесі. Від сьогодні цей статус і у Зарваниці на Тернопільщині.

«Ми дуже радіємо отриманню статусу малої базиліки і вважаємо, що це – нагородження праці і молитов усіх, хто долучився до розбудови цього святого для усіх християн місця. Адже помолитись до Зарваницької Божої Матері приходили сотні тисяч паломників з усього світу. Маю впевненість, що так буде і надалі, щоб отримати мудру науку, пораду та духовну втіху сюди йтимуть миряни звідусіль.

Крім того ми відчуваємо усю відповідальність цього титулу, цей великий початок для нової діяльності», – прокоментував голова обласної ради Віктор Овчарук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *