Збруч об’єднав Тернопільщину і сусідню область

Сьогодні, 22 січня, делегації  Тернопільської та Хмельницької областей зустрілися на мості через річку Збруч на межі Гусятинського та Чемеровецького районів. Голови обласних рад, депутати Верховної Ради та органів місцевого самоврядування, священнослужителі, військовослужбовці, сотні людей з Тернопільщини та Хмельниччини, відзначаючи особливу дату – День Соборності України, символізували об’єднання українських земель в одну державу.

Делегації областей обмінялися короваями та з’єднали дві частини українського прапора – жовту та синю, таким чином поєднавши два береги Збруча.

«22 січня ми відзначаємо одне із найбільш знакових та надзвичайно актуальних саме сьогодні свят –101 річницю проголошення Акту Соборності українських земель, – наголосив на урочистостях очільник Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук. – 1919 року в цей самий день на Софіївському Майдані в Києві було проголошено злуку Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Відтак здійснилась споконвічна мрія українського народу! Що є ця сама мрія?! Це  – єдність, свобода і незалежність. А тридцять років тому, 22-го січня 1990-го року,  мільйони українців вишикувалися в справжній живий ланцюг, що простягнувся  від Києва до Львова. Так символічно у переддвер’ї проголошення суверенітету України наш народ відзначив  День Соборності, День своєї української єдності та свободи. Зважаючи на наступ сусідньої країни на нашу цілісність і соборність, цей день, ця знаменна дата в історії українського державотворення є особливо знаковою – переможемо і збережемо державу, коли будемо єдиними у боротьбі. Століття тому були закладені основи Соборності української держави, сьогодні прийшов час Соборності українського суспільства. Тож будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь і нашу державу!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *